ROUŠKY/RESPIRÁTORY V KROUŽCÍCH

18.10.2021

Dobrý den, vážení rodiče, účastníci zájmového vzdělávání,

v posledních dnech jsme museli dle nařízení KHS na 14 dní pozastavit činnost některých kroužků kvůli výskytu kovidu mezi členy kroužku. Bohužel tato skutečnost je o to smutnější, že všechny děti i vedoucí kroužku pak musí být 14 dní doma bez možnosti navštěvovat běžnou výuku a nebo alespoň distanční formu vzdělávání.

Proto Vás chci touto cestou požádat, aby každý člen našeho kroužku měl u sebe vždy respirátor/roušku.

Nošení respirátorů/roušek je účinné opatření k tomu, aby se situace neopakovala. Dle víkendového jednání s KHS mi byl tento počin doporučen, jako možné opatření, jak zavlečení další nákazy a  tím pádem i karantény do kroužků zabránit. Ve výuce jste sice skupina tvořená členy stále stejnými, ale bohužel to nejsou děti ani z jedné třídy, ani z jedné školy a ve školách na Kolínsku kovid prostě řádí.

Osobně si myslím, že je lepší absolvovat 1 - 2 hodiny kroužku s respirátorem na obličeji, než si vzít na svědomí, že, třeba i kvůli mně, bude 10 dětí doma v karanténě bez možnosti výuky.

Buďme prosím ohleduplní k sobě navzájem. Berte prosím v úvahu, že když bude muset do karantény vedoucí, znamená to, že se pozastaví činnost ve všech jeho kroužcích, kterých může být i 10.

Děkuji všem za pochopení a doufám, že se situace v kolínských školách, tím pádem i u nás, rychle uklidní.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Petra POKORNÁ
ředitelka